کارشناسان موسسه تحقیقات مرکبات کشور به دو گونه جدید مرکبات دست یافتند


: 2237

کارشناسان موسسه تحقیقات مرکبات کشور به دو گونه جدید مرکبات دست یافتند رییس مؤسسه تحقیقات مركبات كشور گفت : كارشناسان این موسسه پس از هشت سال تحقیقات به دو گونه جدید مركبات به نام نارنگی " منیولاتانجلو و شانگشای " دست یافتند.

 

کارشناسان موسسه تحقیقات مرکبات کشور به دو گونه جدید مرکبات دست یافتند :

رییس مؤسسه تحقیقات مركبات كشور گفت : كارشناسان این موسسه پس از هشت سال تحقیقات به دو گونه جدید مركبات به نام نارنگی " منیولاتانجلو و شانگشای " دست یافتند.
"
سیروس آقاجان زاده " با اعلام این مطلب افزود: این گونه جدید مركبات از نوع دیر رس بوده و به زودی پس از تولید انبوه به باغداران كشور معرفی می‌شود.
وی اظهار داشت :   50 درصد حجم گونه‌های جدید مركبات را آب تشكیل داده و برای تازه خوری بسیار مناسب و خوشمزه است.
وی خاطرنشان كرد : علاوه بر این ، آب این میوه در صنایع تبدیلی و آب میوه‌گیری‌ها بیشترین مصرف را خواهد داشت.
آقاجان زاده تعداد طرح‌های تحقیقاتی در دست اجرا در این موسسه را 90 طرح اعلام كرد و افزود: این طرح ها در زمینه گیاه پزشكی، اصلاح بذر، تغذیه و آبیاری می‌باشد كه دستاوردهای آن در مراكز تولید مركبات كشور به باغداران ارایه خواهد شد.

   132 هكتار از اراضی مركبات منطقه تنكابن و رامسر به امر تحقیقات در زمینه مركبات اختصاص دارد.
ایران سالانه چهارمیلیون و250 هزار تن نواع مركبات تولید می‌كند .

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز، چهار راه پیرنیا ، مجتمع گلستان، طبقه چهارم، شرکت مهرآباد داریس فارس

موبایل: 09173024066، 09173878783   

تلفکس: 07137320200

​ایمیل:info@mehrabaddf.com

در یک نگاه

شرکت مهرآباد داریس فارس فعالیت خود را از سال 1389(1389/11/29) در شیراز  با عرضه مجموعه ایی کامل و متنوع از پیشرفته ترین و موثرترین علف کش ها، قارچ کش ها، حشره کش ها و انواع کود و بذر به کشاورزان و همکاران عزیز در جهت افزایش میزان و کیفیت محصولات کشاورزی فعالیت خود را شروع کرد.

سبد کامل و متنوع محصولات حفاظت گیاهان و تغذیه با مبنای تعهد به کشاورزان و همکاران و توسعه کشاورزی پایدار و حفظ محیط زیست و ارتقای سلامت و کیفیت زندگی از اهداف ما  می باشد.

همچنین تیم متخصص و با تجربه فنی گیاه پزشکی و تغذیه  این شرکت به منظور هدفمند کردن مصرف نهادههای کشاورزی و کسب بهترین نتیجه همیشه در خدمت جامعه کشاورزی و مشتریان عزیز است.